سال 1396، سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی بادصفحه اصلي > درباره دانشکده 
درباره دانشکده

درباره دانشکده پیراپزشکیتاریخچه

    به دنبال تبدیل دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در اوایل سال 1374 و تشکیل آموزشکده ‏ها و دانشکده‏های مختلف، آموزشکده پیراپزشکی نیز به صورت واحد معرفی گردید. با کسب موافقت جهت راه ‏اندازی رشته‏ های مختــــــلف آموزشی از قبیل: اتاق عمل، هوشبری در خرداد ماه 74 و پذیرش دانشجویان این دو رشته در مهر ماه همان سال بنا به دستور رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، آموزشکده پیراپزشکی با سه رشته اتاق عمل، هوشبری و مامایی در اواخر دی‏ماه 74 فعالیـــت جدید خود را آغاز نمود. فعالیت‏های مستمری از همان آغاز تاسیس آموزشکده پیراپزشکی جهت افتتاح سایر رشته های آموزشی صورت گرفت که از آن جمله رشته‏ های علوم آزمایشگاهی و مدارک پزشکی را می توان نام برد. ضمناً مهرماه 1380 نیز گروه آموزشی مامایی به دانشکده پرستاری انتقال یافت و در سال 1385 طبق رتبه بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در میان 40 دانشکده پیراپزشکی ایران آموزشکده پیراپزشکی رتبه 6 و در رتبه بندی مدیریت رتبه چهارم را به خود اختصاص داد. همچنین از مهر ماه1387 رشته های کاردانی اتاق عمل و هوشبری به کارشناسی تبدیل شدند و در حال حاضر هر گروه با پذیرش دانشجو در ابتدای هر سال تحصیلی در مقطع کارشناسی به خدمت خود ادامه می دهد.از بهمن ماه 1388 پذیرش دانشجو در رشته های علوم آزمایشگاهی و تكنولوژی پرتوشناسي در مقطع کارشناسی نیز صورت گرفته است.

 

منشور اخلاقي دانشكده پيراپزشكي
دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني  استان کهگیلویه و بویراحمد

الف) رعايت اخلاق

    رعايت اخلاق اسلامي و عمل به وظايف ديني كه همانا لازمه آن صداقت، امانت داري، آراستگي ظاهر و گشاده رويي است را در سر لوحه برخورد با گيرندگان خدمت قرار داده و از تدبير نظم و آينده نگري در جهت اهداف اين مجموعه غفلت نخواهيم كرد.
ب) مديريت زمان
با حضور به موقع درمحل كار و سرعت و دقت و انجام امور تلاش مي كنيم تا ضمن ارتقاء كيفيت كارها را و هم زمان انجام آن ها را به حداقل ممكن برسانيم
ج) كيفيت و بهره وري
در جهت حفظ بهره وري و ارتقاء كيفيت در كليه عرصه هاي فرهنگي ، آموزشي و پ‍ژوهشي تلاش و تأكيد مستمر داشته و در اين راستا پذيراي نظرات و پيشنهادات سازنده ارباب رجوع و همكاران خواهيم بود.
د) مشاركت عمومي
شعار ما استفاده از تخصص ، تجربه و همكاري همه جانبه كليه مديران، اساتيد و كاركنان به عنوان اجزاي تشكيل دهنده فرايندهاي خدمت رساني دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي یاسوج در جهت پيشبرد بهينه امور و جلب رضايت روز افزون ارباب رجوع مي باشد

رسالت (mission ) :

تربيت نيروي انساني ماهر در رشته هاي موجود، گسترش مرزهاي علمي با تحقيق و پژوهش وارتقاء فرهنگ عمومي دانشجويان و جامعه.ديدگاه (vision ) :

مسئولين و اعضاي هيئت علمي و کارکنان دانشکده در نظر دارند کليه فعاليتهاي آموزشي – پژوهشي و خدماتي خود را با پيشرفت علوم و تکنولوژي هماهنگ نموده و در تربيت دانشجويان رشته هاي دانشکده و ارائه خدمات با توجه به نيازجامعه به کار گيرند.اهداف :
- تربيت نيروي انساني ماهر در رشته هاي کارشناسي اتاق عمل، تکنولوژي پرتوشناسي، علوم آزمايشگاهي، هوشبري
- فرهنگ سازي در زمينه پژوهش هاي علمي

امکانات دانشکده :
دانشکده پيراپزشکي داراي امکاناتي از قبيل آزمايشگاه گروه علوم آزمايشگاهي، پراتيک اتاق عمل و هوشبري ، آزمايشگاه فيزيک و دوزیمتری و پراتيک راديولوژي مي باشد.

مدیران دانشکده :

آقای دکتر محسن سالاری سرپرست دانشکده

خانم دکتر زهر کریمی معاون آموزشی

آقای کرامت‏ اله زندی قشقایی معاون پژوهشی

آقای دکتر بهروز یزدانپناه مدیرگروه آموزشی علوم آزمایشگاهی

آقای اکبر رستمی ‏نژاد مدیرگروه آموزشی هوشبری

آقای سجاد برزوئی مدیر گروه آموزشی تكنولوژی پرتوشناسي

خانم مهین روزیطلب، مدیر گروه آموزشی اتاق عمل

فضای فیزیکی وآموزشي پيراپزشكي:

1- مساحت کل دانشکده 624 متر مربع

2- مساحت آموزشی 290 متر مربع

3 - مساحت اداری و موشاء 334 متر مربع

4-  مساحت تعداد  5 کلاس آموزشی با همه امكانات كمك آموزشي 110 متر مربع


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5086
 بازدید امروز : 127
 کل بازدید : 197957
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.8580